Eşini 32 Yerinden Bıçakladı, İyi Hal İndirimi Aldı

3 Mayıs 2022’de Bursa’da Ertan Arıç’a, eşi Sabriye Arıç’ı ekmek bıçağı ile 32 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Fail olayın ardından kaçarken 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bilgi verdi. Aynı gün yakalanıp tutuklanan Ertan Arıç’a ‘Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 18 yıl hapis cezası verilmişti.

“AMACIM, KENDİSİNİ KORKUTMAKTI”

Yargılanan Ertan Arıç savunmasında, “Olaydan önce eşim Sabriye’nin aynı mahallede oturan B.D. isimli kişiyle ilişki yaşadığını öğrendim. Bu kişi, uyuşturucu satıcısıdır. Sabriye, bu kişinin sattığı uyuşturucu maddeleri ve silahını evimizde saklıyormuş. Bunu da maalesef öğrendim. Bu nedenle karımla aramızda tartışma yaşadık. Sinirlenen Sabriye evden ayrılıp, arkadaşının evine gitti. 4 çocuğumdan en küçüğü olan kızım, oyuncak bebeğinin ağzına süt verip, ‘Annemi özledim’ deyince canım yandı. Ben de çocuklarımın annesi ile konuşmak için eşimin kaldığı eve gittim. Kendisiyle konuşup, ‘Yuvamızı yıkma’ dedim. Boşanmakta ısrar edip, ‘Artık seni sevmiyorum’ dediği anda gözüm döndü. Hurdacı olduğum için yanımda taşıdığım bıçakla ona saldırdım. Karımı canımdan çok seviyorum. Yaralayınca ölmemesi için hemen ambulans çağırdım. Amacım, kendisini korkutmaktı. Öldürmek olsa ambulansa haber vermezdim” ifadelerini kullandı.

ÖNCEDEN DE ŞİDDET UYGULUYORMUŞ

Sabriye Arıç da duruşmalarda, uyuşturucu alan eşinin son zamanlarda farklı bir kişiliğe büründüğünü söyledi. Arıç, “Ertan, uyuşturucu kullanmadan önce beni hiç ama hiç üzmedi. Bir dediğimi iki yapmadı. Kocam uyuşturucu alınca hayali olayları gerçek gibi kabul edip, beni rahatsız ediyordu. Kıskanmaya da başladığı için şiddet uyguluyordu. Kendisinden boşanmaya karar verip, kız arkadaşım olan Nazlı D.’nin evine yerleştim. Olay günü arkadaşım evde olmadığı sırada gelip, kapıyı çaldı. Açtım, bana, ‘Boşanmayalım’ teklifinde bulundu. Bu konuda kararlı olduğumu söyleyince belinden çıkardığı bıçağı rastgele bana sapladı.”

Gözlerini hastanede açtığını belirten Sabriye Arıç, “Ertan’ın beni bıçakladıktan sonra sağlık ekiplerine haber verdiğini öğrendim. Onun bu davranışı beni rahatlattı. Kendisini ölümüne seviyorum. Şikayetimden vazgeçiyorum. Tahliye ederseniz, kendisiyle tekrar bir araya geleceğim” diye konuştu.

İYİ HALDEN 15 YILA DÜŞÜRÜLDÜ

Ertan Arıç’ın yargılandığı davada karar duruşması görüldü. ‘Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 18 yıl hapis cezası alan sanığa, indirim uygulandı. Olaydan sonra ambulans çağırması, pişmanlık duyması ve yargılama sırasındaki iyi halini dikkate alan mahkeme heyeti, sanığa verilen 18 yıl hapis cezasını 15 yıla düşürüp, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir